Sepetim0
E-mail
Şifre
Dil İkonları
Ara
  • Ürünlerde
  • Site İçinde
  • Bloglar İçinde
BÜTÜN ALIŞVERİŞLERİNİZDE PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
22Şubat2016

VOLANTEXRC Ranger EX

Uçak gövdesi plastik kanatları köpükten yapılmış olup birinci sınıf işcilikle şık bir uçak yapılmış. Sadece cowling’i açmak biraz zor oluyor.

Volantex RC Ranger EXModel Uçağı fpv ve otonom konusunda başlangıç geliştirme için uygun gözüküyor.

Uçak gövdesi plastik kanatları köpükten yapılmış olup birinci sınıf işcilikle şık bir uçak yapılmış. Sadece cowling’i açmak biraz zor oluyor.

Uçakla ilgili internette çok geniş kaynaklar var. Az biraz İngilizce ile çok değerli bilgiler edindim. Linklerden biri; http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2141115

Uçak normal uçuş için nerdeyse hazır geliyor. 1-2 saatlik bir toplamadan sonra uçuşa hazır oluyor. Servolar, uzatma kabloları, ESC ve Motor hazır takılı ve montajlı geliyor. Servo kabloluları üzerinde numaraları dahi ihmal edilmemiş. İstediğinizde açabileceğiniz flaplar için kutusundan horn, pushrod ve servo çıkıyor. Ben uçağı hiçbir upgarade yapmadan stok ekipmanlarla topladım.

Kısaca Ranger EX Uçağına alıcınızı ve pilinizi takıp uçabilirsiniz.

Uçağın kanadı 1980mm, boyu 1170mm, piller hariç 1,5kg,  4S 1800mAh ile 10.000mAh arası pille uçabileceği belirtiliyor. Ben 2x5000mAh 4S pille uçuş gerçekleştirdim, sıkıntısız 1 saat kadar uçtum ve daha pillerim bitmeden iniş yaptım.

Uçağın stabil bir karakteristiği var ayrıca uçurması da keyif veriyor.

Gelelim asıl konuya, uçak FPV Uçağı olarak dizayn edilmiş. İçinde kontrol kartları, alıcı, osd, telemetri, piller vs için çok geniş bir alan var.

Sabit FPV kamerası ve pitot tüp için özel yerler ayrılmış. Video TX için sistemden uzağa pervane rüzgarı ile soğuyacağı bir yer yapmışlar.

GoPro tarzı kamera için burun altı, burun üstü ve kanat üstü olarak 3 ayrı yere takabilme imkanı var.

Uçağın ayarları için kanat üstüne su terazisi takmışlar bu sayede uçuştan önce kalibrasyon yaparken uçak düz mü diye düşünmüyorsunuz.

Ben uçağı Pixhawk sistem ile uçurdum. Kontrol kartını gösterildiği gibi yerleştirdim. Pixhawk’ın karışık soket yapısı yüzünden uçağın içi biraz karışsa da yerleşimde sıkıntı yaşamadım. GPS+Pusulayı kendi yaptığım platforma kurdum bu sayede sök tak işine gerek kalmadı. Pixhawk ila gelen Neo-M8N GPS i kanat altından sinyalleri rahatlıkla alabiliyor.

Diğer ekipmanı çift taraflı bant ve cırt ile yan duvarlara taktım. Video verici antenimi rudder’ın önüne tahta kebap şişi ile monte ettim. J

Uçağı ilk uçurduğum gün tüm ayarlarını kolayca yaptım. Uçak FPV için mükemmel bir uçak olmakla birlikte çok hoşuma gitti. İtiraf etmem gerekirse, ihtiyacım olduğunda bulamam diye bir yedek uçak daha aldım. Depomda kutusunda duruyor.Ürün Fotoğrafları;
VolanteRC Ranger EX Model Uçak   VolanteRC Ranger EX Model UçakVolanteRC Ranger EX Model Uçak   VolanteRC Ranger EX Model Uçak

 

Başka bir deneyimde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımla,
İsmail Yücel


Ad Soyad
Email
Yorum
Kategori Listesi
    SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ