Sepetim0
E-mail
Şifre
Dil İkonları
Ara
 • Ürünlerde
 • Site İçinde
 • Bloglar İçinde
BÜTÜN ALIŞVERİŞLERİNİZDE PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT
22Şubat2016

AEROWORKS Trainer GT

Herkese merhabalar diyerek, sizlerden aldığımız sorular üzerine ilk incelememizi Aeroworks Markasının Trainer GT Modeli üzerine yazarak başlamak istedik...

Radyo Kontrol Modelciliği dünyasında birçok model çeşidi vardır. Spor, ölçekli modeller, jetler, savaş uçakları, akrobatik, elektrikli, nostaljik ve çok daha fazlası bu gruba dahildir. Şimdi her ne olursa olsun bütün modelciler hep aynı yerde başlamış ve bu hep bir eğitim uçağı yardımıyla olmuştur. Durun ve düşünün, hepimiz eski, iyi bir eğitim uçağı ile başladık. Bu eğitim uçaklarının birçoğu birbirinin hemen hemen aynısıdır. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki büyük çoğunluğumuz 40’lık, üstten kanatlı, geniş kanat yüzeyi olan, yarı-simetrik profilli, önden tekerli iniş takımlı eğitim uçağıyla başladık.

Radyo Kontrol Hava Modelciliği için Radyo Kontrollü modellerin eğitiminde ki gereksinimler Başlıca Büyük olsun, Olsun ki uzaklaştıkça daha rahat görülebilsin, uçuş süresince diğer hava olaylarından (Rüzgar, Türbülans, vb.) daha az etkilensin, verdiğiniz kumanda etkileri ni yeteri kadar zamanda ve yeterince etkin bir şekilde görülebilsin, Taşıması günlük uçuşlarda montaj ve demontajı kolay olsun gibi  bir çok nedenler sıralana bilir. Bu ihtiyaçlar için üretilmiş Aeroworks tarafından üretilen ve ülkemizde de PilotTR tarafından ithal edilen  Trainer GT ARF 20 ~ 30 cc  boyutunda olan bu model, Kanat Açıklığı: 220 cm Gövde Boyu: 175 cm  Yaklaşık ağırlığı : 4,5 ~ 5,5 kg.            

Model kutusundan ARF Kit olarak çıkmakta ve kanat bağlantı borusu karbondur, modeli tamamlamak için gereken ekipmankar ise:

Motor: DLE ve 3W firmasının, DA (Desert Aircraft) firmasının ürettiği tüm 20 ya da 30 cc motorlar bu modelde kullanılabilir, ancak, eğitim amaçlı olarak kullanılması planlanıyorsa 20 cc sınıfı motorlar yeterli olacaktır, ancak model görev amaçlı olarak kullanılacaksa 35 cc motorlara kadar tüm motor çeşitlerini modele kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Elektronik Ekipman:  Modele ihtiyacınız olacak ekipmanlar 2 Yükseliş dümeni servosu, 2 Elevatör servosu, 1 Dönüş dümeni servosu, ve  1 de gaz servosu kullanmanız gerekir tabi ki elektronik olarak bu durum daha farklı şekillerde de kombine edilebilir ama bu yapı uçuş için gereken en az ihtiyaçlardır.

Tüm Radyo kontrollü hava modellerin de olduğu gibi teknik olarak ve güvendiğiniz en iyi servoları Yükseliş dümeninizde kullanmanızı tavsiye ederiz, tabi ki Kanatçık kontrol servonuzda yükseliş dümeni servolarınıza yakın olmalı, Dönüş dümeninizde de asgari 6 yada 7 kiloluk servo kullanmanızı öneririz, Ön Dikme ve Dönüş dümeni servolarını aynı servo üzerinden kullanabileceğiniz gibi ayrı ayrı servolarla da kontrol edebilirisniz. Gaz servosu olarak da eğer kumandanızdan kumanda hareket oranlarını ayarlayabiliyorsanız, Gazda da vasat sınıf da bir servo kullanabilirsiniz.

Tabiki tüm bu servoları da kontrol edebileceğiniz bir kumandanız olmalı. Biz bu tür uçaklar için JR gibi kalitesi ve güvenilirliği kullanıcılar tarafından da ispatlanmış kumandaların kullanımını öneririz, ama modelciliğe yeni başlayan kişiler için de kumandaya fazla para vermek istemiyorsanız, RadiolinkAT9 gibi mesafe problemi olmayan kumandaları kullanabilirsiniz. Her zaman için tecrübeli bir eğitmen pilot ile eğitim kablosu ile uçuş yapmanızı öneririz.

Radyo kontrollü Hava modelciliği için, uçuşlar mümkün olduğunca yerleşim merkezlerinden uzak ve insanların üzerinde yapılmamalı, her zaman için çevremizde ki model uçakların ve diğer hava araçlarının durumu takip edilmeli ve buna göre önlem alınmalıdır.

Ürün Fotoğrafları;
AeroWorks Trainer GT Model Uçak   AeroWorks Trainer GT Model UçakAeroWorks Trainer GT Model Uçak   AeroWorks Trainer GT Model Uçak

Trainer GT ARF 20 ~ 30 cc ARF Model Kiti ile Kazasız, Kırımsız Keyifli Uçuşlar Dileriz.

Saygılarımla, 
Şemsettin Çiftçi


Ad Soyad
Email
Yorum
Kategori Listesi
  SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
  • $prmUrunMarkaAd$
   HIZLI GÖNDERİ
   $prmUrunFiyat$
  • $prmUrunMarkaAd$
   HIZLI GÖNDERİ
   $prmUrunFiyat$
  • $prmUrunMarkaAd$
   HIZLI GÖNDERİ
   $prmUrunFiyat$